سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل آسانسوریسیم بکسل آسانسوری در دسته اصلی سیم بکسل های صنایع ساختمان دسته بندی هستند که در سایز های مختلف و با مغزی الیافی و مغزی فولادی تولید و عرضه می شود. سیم بکسل آسانسوری اغلب دارای 8 استرند می باشد که در ساختار هر استرند از آن 19 مفتول باریک به هم تابیده هستند ساختار عمومی سیم بکسل آسانسوری 8X19 می باشد که با بافت SEALE سیل به هم بافته است. پاور بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل آسانسوری در سایز های مختلف می باشد. سیم بکسل آسانسوری از جنس فولادی تولید می شود و اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد به رنگ نقره ای در بازار یافت می شود. در برخی موارد برای بالا بردن مقاومت در برابر زنگ زدگی سیم بکسل آسانسوری آن را با روغن طلایی و یا سیاه می پوشانند تا از تماس مستقیم سطح آن با رطوبت جلوگیری بعمل آید.

مشخصات فنی سیم بکسل آسانسوری

بافت سیل SEALE سیم بکسل آسانسوری یکی از 4 بافت اصلی و پر کاربرد انواع سیم بکسل می باشد که دارای میزان انعطاف بالایی بوده و استحکام کششی مناسبی نیز دارد. سایز های پر کاربرد سیم بکسل آسانسوری عبارتند از 8، 10 و 11 میلیمتر که در این بین سایز 10 میلیمتر دارای بیشتری کاربری می باشد. سیم بکسل آسانسوری در تنسایل های مختلف که نشان از مقاومت کششی آن دارد تولید میشود که در پایین ترین مقدار از تنسایل 1560 شروه شده و اغلب پر مصرف ترین تنسایل سیم بکسل کششی تنسایل 1770 مگاپاسکال می باشد. برند های مختلفی از سیم بکسل آسانسوری در ایران موجود می باشند که از معتبر ترین آنها به سیم بکسل آسانسوری گوستاولف gustav wolf آلمان می توان اشاره نمود. سیم بکسل آسانسوری اغلب بصورت قرقره های 1000 متری و بر روی قرقره چوبی عرضه می شود. بازرگانی پاور بکسل استعلام قیمت و مشاوره خرید انواع سیم بکسل آسانسوری در ایران می باشد.

انواع سیم بکسل آسانسوری در پاور بکسل

سیم بکسل آسانسوری 8X19S+FCسیم بکسل آسانسوری 8X19S+FC

موجود
سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی 8X19S+IWRCسیم بکسل آسانسوری مغز فولادی 8X19S+IWRC

موجود
سیم بکسل گاورنر آسانسوریسیم بکسل گاورنر آسانسوری

موجود
سیم بکسل آسانسوری گوستاولف 8X19S+FCسیم بکسل آسانسوری گوستاولف 8X19S+FC

موجود
سیم بکسل آسانسوری کیس وایرسیم بکسل آسانسوری کیس وایر

موجود
سیم بکسل آسانسوری چینیسیم بکسل آسانسوری چینی

موجود
سیم بکسل آسانسوری یوشامارتین USHA-MARTIN سیم بکسل آسانسوری یوشامارتین USHA-MARTIN

موجود

قیمت خرید سیم بکسل آسانسوری

قیمت خرید سیم بکسل آسانسوری در بازار ایران به سبب وفور واردات این محصول شاید نسبت به دیگر انواع سیم بکسل مناسب تر باشد. با این حال این قیمت می تواند با اعمال فاکتور های مختلف تا چند برابر نیز تلورانس داشته باشد. مانند دیگر قطعات صنعتی که قیمت محصول چینی با قیمت محصولات اروپایی تا چند برابر نیز می تواند اختلاف داشته باشد، قیمت سیم بکسل آسانسوری برند های معتبری چون گوستاولف آلمان و یا کیس وایر کره با قیمت سیم بکسل چینی اختلاف بسیار زیادی می تواند داشته باشد. البته برند و کشور تولید کننده تنها یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت سیم بکسل آسانسوری می باشد. عوامل موثر دیگری چون قطر یا سایز، نوع مغزی، تنسایل مقاومتی، نوع روغن کاری یا آب کاری اهم از آبکاری گالوانیزه سرد یا گرم، کیفیت مفتول های استرند های سیم بکسل و البته قیمت جهانی فولای می توانند بصورت مستقیم بر قیمت خرید سیم بکسل آسانسوری تاثیر داشته باشند. سیم بکسل آسانسوری از نوع گالوانیزه گرم با مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی بسیار به ندرت در بازار یافت می شود و از این رو دارای قیمت بالاتری نسبت به سیم بکسل آسانسوری با همان سایز و تنسایل اما با آبکاری گالوانیزه سرد می باشد.

فاکتورهای کیفیتی سیم بکسل آسانسوری

از آنجا که تنوع سیم بکسل آسانسوری چه از لحاظ ساختار و چه ار لحاظ برند های تولید کننده بسیار زیاد است اندکی در مورد فاکتور های مشخص کننده کیفیت سیم بکسل آسانسوری توضیحاتی می دهیم. اغلب سیم بکسل های آسانسوری مغز الیافی و از الیاف کنف هستند که در بازرسی اولیه باید مغزی کنف در هسته سیم قرار گرفته باشد و در زمان بافت سیم از داخل استرند ها و مفتول های سیم بکسل آسانسوری به بیرون نزده باشد. با دست کشیدن بر روی سیم بکسل آسانسوری که اغلب به رنگ نقره ای و دارای آبکاری سطحی گالوانیزه سرد می باشد می بایست سطحی نرم و بدون پلیسه را حس نماییم و در غیر این صورت مفتول های بکار رفته در بافت سیم بکسل آسانسوری دارای ترک هایی می باشند که از نشانه های بی کیفیت بودن سیم می باشد. در صورتیکه پروسه آبکاری گالوانیزه سرد بر روی سیم بکسل آسانسوری به خوبی انجام شده باشد کل سیم یک دست و نقره ای رنگ می باشد و بر روی آن نقاط سیاه بدون آبکاری دیده نمی شود. علاوه بر این موارد سیم بکسل آسانسوری می بایست دارای انعطاف مناسبی بوده پس از خم کردن و رها کردن به حالت اولیه خود بازرگردد.

فاکتور های انتخاب سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل های آسانسوری در سایز ها و برند ها و ساختار های مختلف تولید می شوند که هر یک دارای مشخصات مکانیکی ویژه خود هستند. در بسیاری از موارد بروشور مربوط به موتور آسانسور مشخص کننده سایز، ساختار و تنسایل سیم بکسل آسانسوری می باشد و این امر انتخاب را برای کاربران محدودتر می سازد. با این وجود با در نظر داشتن موارد زیر انتخاب برای کاربران ساده تر می شود.


  • سایز درام سیم بکسل: یکی از فاکتور های بسیار مهم در انتخاب سایز سیم بکسل سایز درام آن می باشد چرا که هر چه این سایز کوچکتر باشد ترجیح با انتخاب سیم بکسل آسانسوری با قطر کمتر و در عوض با مغزی فولادی و تنسایل بالاتر می باشد.
  • میزان بار و وزن کابین: یکی دیگر از فاکتور های موثر بر انتخاب سیم بکسل آسانسوری میزان باری است که به سیم بکسل وارد می شود. این بار نه تنها بالاتر از وزن کابین و حتی با در نظر گرفتن وزن تقریبی بار آن می باشد بلکه با توجه به شتاب اولیه ای که در حرکت کابین آسانسور دارد از این میزان بالاتر می باشد.
  • برند تولید کننده: برند های بسیار متعددی به تولید سیم بکسل آسانسوری مبادرت دارند که شناخته شده ترین آنها سیم بکسل گوستاولف و کیس وایر می باشد. برند های برتر تولیداتی با دوام و کیفیت مناسب دارند و طول عمر این محصولات نیز بالاتر می باشد.
  • تنسایل مقاومتی و ساختار: سیم بکسل آسانسوری اغلب با تنسایل 1770 الی 1960 کیلو نیوتن بر میلی متر مربع تولید می شود. برند های برتر دارای محصولاتی با تنسایل مقاومتی بالاتر هستند.

بدون تردید بودجه تعیین شده برای خرید سیم بکسل آسانسوری نیز نقشی بسیار موثر در انتخاب آن دارد. برندهایی مانند گوستاولف دارای سیم بکسل هایی با قیمتی بسیار بالاتر از برند های متفرقه چینی هستند و البته کیفیت و طول عمر آنها نیز بسیار بالاتر است.

کاتالوگ

کاتالوگ سیم بکسلهای آسانسوری

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation