سیم مهاری

سیم مهاریسیم مهاری با اینکه در دسته سیم بکسل ها دسته بندی میشود اما در واقع چه از لحاظ کاربری چه از لحاظ بافت با سیم بکسل تفاوت های بسیاری دارد. سیم مهاری که کاربری اصلی آن در اسزه های سنگین مانند پل ها، دکل های مخابراتی و سد ها می باشد در واقع یک وسیله برای حفظ تعادل و یا نگهداشتن بار می باشد. سیم مهاری در سایز های مختلف با ساختاری تمام فولادی و از بافت چند عدد مفتول فولادی با درصد کربن بالا تولید میشود. بازرگانی پاوربکسل وارد کننده انواع سیم مهاری در سایز های مختلف و با بافت های مختلف بصورت گالوانیزه می باشد.

مشخصات فنی سیم مهاری

سیم مهاری معمولا با ساختار های 7 مفتوله، 19 مفتوله و حداکثر 35 مفتوله یعنی ساختار های 1X7, 1X19, 1X35 تولید و عرضه میشود. سیم مهاری انعطاف بسیار کمی دارد و از بافت مفتول های فولادی گالوانیزه با درصد کربن بالا در سایز های مختلف تولید میشود. مقاومت کششی سیم مهاری علاوه بر سایز به تنسایل کششی آن نیز بستگی دارد که با توجه به پر کربن بوده آن اغلب از گرید های بالای فولاد و بالاتر از 1770 Mpa مگاپاسکال تولید میشود. در پل سازی ها و برای تعلیق وزن پل ها در ارتفاعات مختلف از سیم مهاری تا سایز 80 میلیمتر نیز استفاده میشود. سیم مهاری اغلب همراه با سوکت مورد استفاده قرار میگیرد و اتصالات دیگر سیم بکسل مانند بوش و گوشواره برای این نوع سیم بصورت اندکی استفاده میشود.

انواع سیم مهاری در پاور بکسل

سیم مهاری 1X7 گالوانیزه گرمسیم مهاری 1X7 گالوانیزه گرم

موجود
سیم مهاری گالوانیزه 1X19سیم مهاری گالوانیزه 1X19

موجود
سیم مهاری کیس وایرسیم مهاری کیس وایر

موجود
سیم مهاری چینیسیم مهاری چینی

موجود

قیمت خرید سیم بکسل مهاری

سیم بکسل مهاری دارای گرید ها و تنسایل های فولادی متفاوت و آبکاری های مقاوم سازی سطحی مختلفی می باشد. از آنجا که مهمترین استفاده از سیم مهاری در تحمل بار ها و تعلیق وزن است این دو فاکتور یعنی مقاومت کششی و البته با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن قرار می گیرد نوع آبکاری سطحی مهمترین ویژگی های سیم مهاری محسوب می شوند. از این رو سیم مهاری با آبکاری گالوانیزه بصورت مناسب و تنسایل بالا ایده آل ترین نوع این سیم بوده و قیمت خرید این سیم مهاری از باقی موارد بیشتر است. نوع بافت و از همه ارجح تر نوع پروفیل مفتول های بکار رفته در تولید سیم مهاری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بگونه ای که سیم مهاری با پروفیل کامپکت که دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی می باشد دارای قیمت بالاتری می باشد.

فاکتور های کیفی سیم مهاری

سیم مهاری بر خلاف دیگر انواع سیم بکسل دارای ساختار و بافت پیچیده ای نمی باشد و اغلب از تک استرند و چند مفتول به هم بافته شده تشکیل شده است و از این رو کیفیت سیم مهاری بر خلاف دیگر انواع سیم بکسل چندان تحت تاثیر کیفیت و نوع بافت آن قرار ندارد. البته باید اشاره نمود در صورتیکه برای داشتن حداکثر مقاومت سایشی از بافت نوع کمپکت که به ندرت در مورد سیم مهاری مورد استفاده قرار میگیرد استفاده شده باشد کیفیت بافت نیز بر کیفیت سیم مهاری تاثیر خواهد داشت. با این حال اولین و مهم ترین فاکتور تاثیر گذار بر کیفیت سیم مهاری کیفیت فولاد و مفتول بکار رفته در بافت آن شامل مقاومت کششی و تنسایل می باشد که این موارد نیز تحت تاثیر دو فاکتور یعنی عناصر بکار رفته در تولید مفتول سیم مهاری و عملیات حرارتی انجام شده بر روی مفتول های استرند می باشند.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation