قلاب دینام

قلاب دینامقلاب دینام در واقع نوعی از اتصالات صنعتی از نوع پیچی می باشد که از آن برای اتصالات بار به سیم بکسل و یا زنجیر و ادوات لیفتینگ استفاده می شود. قلاب دینام بسته به سایز سیم بکسل و یا زنجیری که برای لیفتینگ به آن متصل میشود دسته بندی میشود و در سایز های مختلف اینچی و میلیمتری موجود است. قلاب دینام نام خود را از آنجایی گرفته است که در قدیم برای حمل بسیاری ماشین آلات صنعتی من جمله دینام از این قلاب برای اتصال استفاده می شده است.

مشخصات فنی قلاب دینام

قلاب دینام در دو نوع نری و مادگی تولید میشود. قلاب دینام ها دارای سایز های اینچی از 1/8 اینچ تا 10 اینچ می باشند که سایز های بسیار بزرگ آن برای لیفتینگ اجزای بسیار بزرگ صنعتی مانند اجزای موتور کشتی استفاده می شود. قلاب دبنام ها هم از جنس فولادی خشکه و بالاتر با تنسایل بالا تولید می شوند و هم بسته به نوع کاربری از جنس استیل. بازرگانی پاور بکسل وارد کننده گرید ها و انواع و شکل های مختلف قلاب دینام از جنس های مختلف آهنی، فولادی و چدنی در ایران می باشد.

انواع قلاب دینام در پاور بکسل

قلاب دینام نریقلاب دینام نری

موجود
قلاب دینام مادگیقلاب دینام مادگی

موجود

تنسایل مقاومتی قلاب دینام

قلاب دینام بسته به اینکه از چه جنس و از چه گریدی تولید شده باشد دارای تنسایل مقاومتی متفاوتی است. قلاب دینام های فولادی در کل دارای تنسایل بالاتری از قلاب دینام استنلس استیل هستند که حداکثر دارای تنسایل مقاومتی 700 نیوتن بر میلیمتر مربع است. در میان قلاب دینام های فولادی بر حسب میزان کربن و نوع آبکاری تنسایل مقاومتی می تواند متفاوت باشد اما در اغلب موارد از تنسایل حداقل 800 مگاپاسکال شروع و بصورت افزایشی پیش می رود. در مورد قلاب دینام چدنی می بایست گفت از آنجا که نوع بار و در نتیجه نوع تنش وارد بر قلاب دینام کششی است و نه فشاری مورد چدنی قابلیت های بدنه فولادی را ندارد. کمااینکه بصورت کلی و مطابق علم مواد چدن در برابر ضربه و ارتعاشات مقاومت بسیار پایین تری نسبت به فولاد دارد.

TEL : 021-55414946 | 55787225
Fax : 02155787225
Email: info [at] powerboksel.ir
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation