رابط زنجیر

رابط زنجیررابط زنجیر ابزاری مکانیکی می باشد که از آن برای اتصال دانه های زنجیر به یکدیگر و یا به دیگر اتصالات سیم بکسل و زنجیر استفاده میشود. رابط زنجیر دارای بدنه ای از جنس فولاد می باشد و به شکل بیضوی بوده در وسط دارای یک میله اتصال است. رابط زنجیر در سایز های مختلف متناسب با سایز زنجیر و اتصالات تولید شده و از آن در تولید اسلینگ های زنجیری استفاده گسترده ای می شود.

مشخصات فنی رابط زنجیر

رابط زنجیر که دارای سایز های میلیمتری و اینچی می باشد در تیپ های مختلف و طبق استاندارد های متنوعی تولید میشود. پر استفاده ترین تیپ رابط زنجیر TYPE6556 می باشد که از گرید G80 تولید شده و دارای تنسایل مقاومتی بسیار بالایی می باشد. رابط زنجیر از جنس فولاد پر کربن با عملیات حرارتی تولید میشود که عملیات حرارتی و شرایط دمایی آن برای هر برند جزو اطلاعات سری محسوب میشود. معتبر ترین برند های تولید کننده رابط زنجیر در دنیا برند CROSBY آمریکا و شرکت YALE آمریکا می باشند. برند های آلمانی تولید کننده رابط زنجیر و رابط زنجیر لنگر نیز در دنیا بسیار مطرح هستند که در این بین برند CARL STAHL آلمان یکی از شناخته شده ترین برند ها می باشد.

انواع رابط زنجیر در پاور بکسل

رابط زنجیر لنگررابط زنجیر لنگر

موجود
رابط زنجیر فورج G80رابط زنجیر فورج G80

موجود

نحوه اتصال رابط زنجیر

از آنجا که زنجیر بار دارای ساختاری یک تکه می باشد و تمام دانه های زنجیر بصورت پیوسته در داخل یکدیگر قرار گرفته اند در صنایع به منظور اتصال دو رشته زنجیر بار از رابط زنجیر استفاده می شود. این اتصال می تواند بین دو زنجیر با قطر و متریال یکسان صورت پذیرد و می تواند بین دو زنجیر با مشخصات مکانیکی مختلفی صورت پذیرد. رابط زنجیر از دو بخش اصلی تشکیل شده که از جنس فولادی تولید شده و متناسب با سایز زنجیر بار مورد استفاده قرار می گیرند. پین مرکزی موجود در ساختار رابط زنجیر از جنس فولادی پر کربن تولید می شود و با عبور از دو سوراخ در بدنه های نیم دایره رابط زنجیر در طرف دیگر وارد و سبب کامل شدن اتصال زنجیر بار می شود.

TEL : 021-55414946 | 55787225
Fax : 02155787225
Email: info [at] powerboksel.ir
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation