سیم بکسل حفاری

سیم بکسل حفاریسیم بکسل حفاری که در حفاری چاه ها و همچنین در صنایع نفت و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد از جنس فولادی با تنسایل مقاومتی متوسط تولید میشود. سیم بکسل حفاری معمولا با مغزی کنفی و گاهی نیز با مغزی فولادی تولید شده و بصورت آبکاری شده گالوانیزه به بازار عرضه میشود. بازرگانی پاور بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل حفاری در سایز های مختلف و با برند های مختلف می باشد. بسیاری از سیم بکسل های حفاری با سیم بکسل جرثقیل که در اتصالات جرثقیل برقی و دستی مورد استفاده قرار می گیرند مشترک هستند. سیم بکسل حفاری بصورت متری و بصورت قرقره ای روی قرقره های 1000 متری چوبی همراه با پلاک کرضه میشود. از معتبر ترین تولید کنندگان سیم بکسل حفاری می توان به برند کیس وایر کره اشاره نمود.

مشخصات فنی سیم بکسل حفاری

سیم بکسل حفاری معمولا با دو نوع بافت ختلف SEALE , STANDARD تولید شده و ساختار اصلی بکار رفته در تولید آن 9X19 می باشد. یکی از مهمترین مشخصات مورد نیاز سیم بکسل حفاری انعطاف می باشد و از این روست که معمولا در تنسایل مقاومتی 1660 و 1770 مگاپاسکال Mpa یافت میشوند چرا که تنسایل های بالاتر که در تولید سیم بکسل هایی مثل نتاب بکار گرفته میشوند اندکی ترد بوده و انعطاف لازم را برای سیم بکسل حفاری ندارند. از دیگر مشخصات مکانیکی مورد نیاز سیم بکسل حفاری مقاومت سایشی بالا می باشد. در برخی کاربری های سنگین از موارد خاصی سیم بکسل حفاری تولید شده با لایه های محافظ پلاستیکی در لایه های میانی سیم بکسل استفاده میشود که تولید برند های خاصی چون کاساز آمریکا می باشد.

انواع سیم بکسل حفاری در پاور بکسل

سیم بکسل حفاری 6X19 مغز فولادی استانداردسیم بکسل حفاری 6X19 مغز فولادی استاندارد

موجود
سیم بکسل حفاری 6X19S+FC مغز کنفیسیم بکسل حفاری 6X19S+FC مغز کنفی

موجود
سیم بکسل حفاری با مغزی فولاد Standardسیم بکسل حفاری با مغزی فولاد Standard

موجود
سیم بکسل حفاری کیس وایرسیم بکسل حفاری کیس وایر

موجود
سیم بکسل حفاری چینیسیم بکسل حفاری چینی

موجود

معیارهای تعیین کیفیت سیم بکسل حفاری

سیم بکسل حفاری در دسته سیم بکسل هایی قرار دارد که اغلب از آن در شرایط سخت محیطی استفاده میشود. سیم بکسل حفاری هم در معرض حرارت قرار میگیرد، هم در تماس با انواع خورنده های صنعتی، هم تحت نیروهای شتابی یعنی نیروی کششی بالاتر از میزان بار متصل شده به سیم بکسل حفاری و البته هم در معرض سایش. ینابراین فاکتور هایی که در کیفیت سیم بکسل حفاری تاثیر مثبت دارند عبارتند از مقاومت سایشی بالا، انعطاف بالا، تنسایل مقاومتی بالا و مقاومت حرارتی بالا. اکثر فاکتور های یاد شده از متریال بکار رفته در تولید سیم بکسل حفاری نشات می گیرند اما شکل پروفیل مفتول های استرند و نحوه بافت و تولید نیز قطعا تاثیر بسزایی در کیفیت سیم بکسل حفاری خواهد داشت.

قیمت سیم بکسل حفاری

سیم بکسل های حفاری در قطر برابر می توانند دارای قیمت های مختلفی باشند. قیمت سیم بکسل حفاری تحت تاثیر نوع بافت، نوع مغزی، کیفیت تولید و برند تولید کننده قرار دارد. از آنجا که سیم بکسل حفاری با دو بافت مختلف استاندارد و سیل SEALE تولید میشود و بافت سیل دارای دقت بالاتر و تکنولوژی تولید دقیق تری می باشد اغلب در سایز برابر سیم بکسل حفاری با بافت سیل SEALE دارای قیمت بالاتری نسبت به مورد استاندارد می باشد. از طرف دیگر در میان دو نوع سیم بکسل حفاری با مغزی الیافی و مغزی فولادی با توجه با استفاده از متریال و فولاد بیشتر قیمت سیم بکسل حفاری مغز فولادی بالاتر از مورد مشابه مغز الیافی می باشد. بدیهی است است به جز موارد یاد شده برند تولید کننده و کشور تولید کننده نیز تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت و قیمت سیم بکسل حفاری خواهد داشت.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation