بست سیم بکسل

بست سیم بکسلاستفاده از بست سیم بکسل یا کرپی(Malleable wire rope clips) برای ساختن چشمی در انتهای سیم بکسل است. از بست سیم بکسل هرگز جهت بلند کردن بار و ساختن اسلینگ استفاده نمی شود. قبل از اعمال کشش روی سیم بکسل آن را سفت کنید, بعد از اینکه نیرو به سیم بکسل وارد گردید, دوباره بست را محکم کنید. بست ها معمولا درون سیم بکسل باعث گودی می شوند, بنابراین استفاده از بست یا کرپی مناسب که با بافت سیم بکسل مطابقت نماید, بسیار مهم است. باید مراقب باشید, لبه های گودی بست(کرپی) موجب برش عرض و صدمه دیدگی سیم بکسل یا رشته های آن نگردد.
قسمتهای مختلف بست سیم بکسل(Malleable wire rope clips) شامل یک گردنه افقی, یک گردنه عمودی و دو عدد پیچ و مهره جهت اتصال دو قسمت به هم است. انواع بست سیم بکسل بر حسب تناژ های مختلف در صنایع بزرگ و کوچک استفاده می گردد.
در اصل بست سیم بکسل اتصالاتی است که برای ساخت حلقه های چشمی, پیوند دو سیم بکسل و یا اتصال انتهای دو سیم بکسل به یک دیگر استفاده می شوند.
بست سیم بکسل اتصالات ساده ای است که می توانند در فروشگاه و در هر زمینه ای مورد استفاده قرار بگیرند.
جنس مورد استفاده بست های سیم بکسل عموما به سه دسته تقسیم می گردند:
1-بست سیم بکسل چدنی (کرپی چدنی)
2-بست سیم بکسل فولادی
3-بست سیم بکسل استیل

مشخصات فنی بست سیم بکسل

بست بکسل استیل برای اتصال بر روی سیم بکسل استیل مورد استفاده قرار می گیرد. بست بکسل استیل در دو نوع بگیر تولید شده از استنلس استیل 304 و نگیر تولید شده از استنلس استیل گرید 316 می باشد که در سایز های اینچی و میلیمتری از 6 میلیمتر به بالا تولید می شود. بست بکسل استیل دارای عناصر فلزی کروم به میزان 18% و نیکل به میزان 8% در ساختار داخلی است که مانع زنگ زدگی در آن می شود.

انواع بست سیم بکسل در پاور بکسل

بست فولادی فورج شده کروزبیبست فولادی فورج شده کروزبی

موجود
بست استیل سیم بکسلبست استیل سیم بکسل

موجود
بست چدنی سیم بکسلبست چدنی سیم بکسل

موجود
بست فولادی سیم بکسلبست فولادی سیم بکسل

موجود

مقایسه بست سیم بکسل فولادی و استیل

پاوربکسل کرپی سیم بکسل
بست های سیم بکسل فولادی و استیل مشخصا بر روی سیم بکسل های فولادی و استیل مورد استفاده قرار می گیرند اما چه به لحاظ مقاومت کششی و تنسایل و چه به لحاظ مقاومت محیطی دارای تفاوت هایی هستند. بست بکسل فولادی از گرید های بالای فولاد و با تنسایل مقاومتی بالای 800 نیوتن بر میلیمتر مربع تولید میشود این در حالی است که بست بکسل استیل مقاومت کششی و تنسایل پایین تری نسبت به بست بکسل فولادی دارد و این مقدار در حالت حداکثری به 700 نیوتن بر میلیمتر مربع می رسد. این در حالی است که با وجود داشتن مقاومت کششی بالاتر بست بکسل فولادی دارای مقاومت محیطی پایین تری نسبت به مورد استیل می باشد که در ساختار فلزی خود از فلزهای فعالی چون کروم و نیکل بهره می گیرد. در کل انتخاب بین انواع و متریال های بست بکسل به جنس ، میزان بار و شرایط محیطی بستگی دارد. شایان ذکر است قیمت بست سیم بکسل استیل بالاتر می باشد.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation