سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیلسیم بکسل استیل یا بطور صحیح تر استنلس استیل نوعی از مفتول فولادی ضد زنگ می باشد. سیم بکسل استیل دارای کاربری وسیعی در صنایع دریایی و ساحلی به منظور لیفتینگ و اتصالات انواع دکل ها و کشتی ها دارد. سیم بکسل استیل مانند سیم بکسل فولادی در بافت ها، سایز ها و ساختار های مختلفی تولید شده به رنگ نقره ای مایل به زرد می باشد. سیم بکسل استیل نیازی به هیچ گونه آبکاری سطحی نداشته و بصورت ذاتی در برابر رطوبت مقاومت می کند. بازرگانی پاور بکسل وارد کننده سایزهای مختلف سیم بکسل استیل در ایران می باشد. سیم بکسل استیل در سایز های بسیار ریز از 1.5 میلیمار و با ساختار 7X7 تولید شده و به سایزهای بسیار بالا تا 80 میلیمتر نیز میرسد.

مشخصات فنی سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل با بکارگیری دو عنصر در ترکیب داخلی عناصر یعنی عنصر کروم و نیکل معمولا با درصد 18 و 8 دارای خواض ضد زنگ می باشد. البته خواص ضد زنگ سیم بکسل استیل بیشتر در برابر رطوبت و آب است و اسید های رقیق، نمک های دریایی و حلال های صنعتی قابلیت اکسید کردن و خوردگی سیم بکسل استیل را دارند. دو گرید مختلف 304 و 316 از سیم بکسل استیل در بازار یافت میشود که اولی به بگیر و دومی به نگیر معروف می باشد. از آنجایی که سیم بکسل استیل گرید 316 به هیچ عنوان تحت تاثیر میدان مغناطیسی جذب آهنربا نمی شود در اصطلاح آن را نگیر می نامند. پاور بکسل استعلام قیمت و فروش گرید های مختلف سیم بکسل استیل در ایران می باشد. از نظر مقاومت کششی سیم بکسل استیل قابلیت های کششی سیم بکسل فولادی را ندارد و از لحاظ تنسایل مقاومتی بسیار پایین تر می باشد اما قابلیت های محیطی این متریال سبب شده است تا سیم بکسل استیل در بسیاری از صنایع بعنوان انتخاب نخست مورد استفاده قرار گیرد.

انواع سیم بکسل استیل در پاور بکسل

سیم بکسل استیل نگیر 316 ساختار 7X7سیم بکسل استیل نگیر 316 ساختار 7X7

موجود
سیم بکسل استیل بگیر 304سیم بکسل استیل بگیر 304

موجود
سیم بکسل استیل کیس وایر کرهسیم بکسل استیل کیس وایر کره

موجود
سیم بکسل استیل چینیسیم بکسل استیل چینی

موجود
سیم بکسل استیل ساختار 7X19سیم بکسل استیل ساختار 7X19

موجود

قیمت خرید سیم بکسل استیل

قیمت خرید سیم بکسل استیل بی تردید بالاتر از قیمت سیم بکسل های فولادی می باشد و این امر به سبب قیمت بالاتر فلز استیل و مفتول استیل نسبت به مفتول فولادی می باشد. سیم بکسل استیل علاوه بر آهن که عنصر اصلی بکار رفته در فلزات با مقاومت کششی بالا من جمله فولاد و استیل است از فلزات فعال و گران بهایی چون نیکل و کروم نیز در ساختار خود بهره می برد. در صد این دو عنصر بکار رفته در سیم بکسل فولادی به ترتیب 18% برای کروم و 8% برای نیکل است که در واقع خواص ضد زنگ سیم بکسل استیل نیز از وجود این عناصر نشات می گیرد. در بین دو گرید سیم بکسل استیل موجود مورد نگیر که از آلیاژ استیل 316 استفاده می کند دارای قیمت بالاتر و خواهان بیشتری است. سیم بکسل استیل 316 هر دو معیار استفاده از سیم بکسل استیل یعنی خواص ضد زنگ و خواص عدم جذب توسط میدان مغناطیسی را در درجه عالی تری نسبت به سیم بکسل استیل 304 اغنا می کند. در حالی که هر دو گرید سیم بکسل استیل 304 و استیل 316 دارای خواص مکانیکی شاما دمای ذوب و تنسایل مقاومتی برابری هستند وجود 2% ترکیب عنصر مولیبدنیوم در ساختار سیم بکسل استیل 316 سبب بالاتر رفتن مقاومت خوردگی آن در محیط هایی با شرایط کلریدی می شود. بازرگانی پاور بکسل ا سالها سابقه مستمر در امر واردات و عرضه سیم بکسل استیل در گرید های مختلف و با بافت های متفاوت در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

کاربرد های سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل بیش از هر چیز به سبب خواص ضد طنگی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اولین و عمده ترین کاربرد سیم بکسل استیل در شرایط محیطی مرطوب و یا در تماس با آب، گاز ها و اسید های خورنده می باشد. البته سیم بکسل استیل نیز در برابر اسید ها و بسیاری از نمک های دریایی دچار خوردگی می شود اما این میزان خوردگی بسیار روند کندتری نسبت به خوردگی سیم بکسل های فولادی بالاخص مواردی که هیچ محافظت سطحی ندارند می باشد. برخی از شرایط کاربردی سیم بکسل استیل به قرار زیر می باشند.


  • استفاده از سیم بکسل استیل گرید 304 در محیط های باز در تماس با هوا و رطوبت و در معرض باران های اسیدی.
  • استفاده از سیم بکسل استیل گرید 304 در سازه های آبی و دریایی و در تماس با آب، رطوبت و کلرید ها و نمک های رقیق.
  • استفاده از سیم بکسل استیل در گرید 316 در شرایط کارگاهی و کارخانه ای در مواقعی که امکان ایجاد میدان مغناطیسی بر اثر حرکت دورانی آرمیچر ها و دیگر ماشین آلات وجود دارد.
  • استفاده از سیم بکسل استیل در حفاری چاه ها و در تماس با املاح و مواد معدنی.

البته استفاده از سیم بکسل استیل محدود به موارد یاد شده نمی باشد و در اتصالات انواع پل ها، نرده ها و راه پله ها و حتی امروزه به سبب زنگ براق از سیم بکسل استیل در تولید زیور آلات نیز استفاده می شود.

مقاومت سیم بکسل استیل در برابر زنگ زدگی

گمان عمومی بر آن است که سیم بکسل استیل زنگ نمی زند. اما واقعیت اینجاست که سیم بکسل استیل حتی در تماس با آب و رطوبت نیز دچار زنگ زدگی می شود اما این میزان زنگ زدگی بسیار کم و با سرعت بسیار پایینی صورت می پذیرد بگونه ای که سیم بکسل استیل در تماس با آب و رطوبت در هر 100 سال تنها 0.4 میلیمتر دچار زنگ زدگی می شود. این میزان خوردگی قطعا در تماس با سیالات خورنده مانند اسید های رقیق، نمک های دریایی، کلرید ها و گازهای صنعتی بسیار بیشتر و با سرعت بالاتری اتفاق می افتد بگونه ای که در تماس با آب دریا به سبب وجود املاح، نمک ها و مواد معدنی مختلف این سرعت زنگ زدن بسیار بالاتر بودن و در طول مدت کمی سیم بکسل استیل دچار خوردگی و کاهش قطر یا پارگی مفتول های سیم بکسل می شود.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation