سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتابسیم بکسل نتاب که کاربری اسصلی آن در اتصالات تاور کرین ها می باشد دارای ساختاری تمام فولادی می باشد. بافت سیم بکسل نتاب بسیار ریز بوده و تعداد مفتول ها و تعداد استرند های بکار رفته در تولید آن بسیار بالا می باشد. از این روست که انعطاف سیم بکسل نتاب نسبت به بسیاری دیگر از انواع سیم بکسل بسیار بالا می باشد. در لیفتینگ های با ارتفاع بالا در تاور کرین ها هر گونه گردش بار عامل ایجاد گشتاور بوده و بسیار خطر ناک می باشد چرا که نه تنها تعادل بار را بر هم می زند بلکه این گشتور ایجاد شده در طول ارتفاع بالا سبب برش و پارگی سیم بکسل میشود. از این روست که سیم بکسل نتاب به سبب خواص ضد گردشی که دارد بصورت عمده در تاور کرین ها مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی در برخی موارد تاورکرین ها را به سبب کاربری لیفتینگ برابر با جرثقیل ها یکسان می نامند اما در حقیقت ساختار سیم بکسل نتاب کاملا با سیم بکسل جرثقیل متفاوت می باشد. بازرگانی پاور بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل در ایران می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل نتاب

ساختار عمومی سیم بکسل نتاب از بافت چندین استرند که در هر استرند از 7 مفتول استفاده شده است می باشد. این ترکیبات به بافت دو ساختار پر کاربرد برای سیم بکسل نتاب شامل ساختار 19X7 , 35X7 می انجامد. جهت بافت لایه های داخلی و لایه های خارجی سیم بکسل نتاب خلاف هم می باشد. بدین ترتیب است که در گردش به هر جهت ساعت گرد و پاد ساعت گرد در هر طرف یکی از دو لایه داخلی و یا خارجی این ساختار سیم بکسل در برابر گردش و تابیدن جلوگیری کرده و بدین سان سیم بکسل نتاب در مقابل تابیدن در هر دو جهت مقاومت می کند. تنسایل مقاومت سیم بکسل نتاب اغلب در بالاترین رده تنایل در بین دیگر ساختار سیم بکسل ها قرار داشته و اغلب در حدود 1960 Mpa شروع شده و در مواردی به 2160 مگاپاسکال Mpa نیز می رسد. سایز های پر کاربرد سیم بکسل نتاب عبارتند از سایز های 14، 16، 18، 20، 22 و 24 میلیمتر که مطابق دستور العمل و بروشور جرثقیل و تاور کرین انتخاب میشوند. بازرگانی پاور بکسل استعلام قیمت و مشاوره خرید انواع سیم بکسل نتاب در ایران می باشد.

انواع سیم بکسل نتاب در پاور بکسل

سیم بکسل نتاب 19X7سیم بکسل نتاب 19X7

موجود
سیم بکسل نتاب ساختار 35X7سیم بکسل نتاب ساختار 35X7

موجود
سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل تاور کرین

موجود
سیم بکسل نتاب کیس وایر کرهسیم بکسل نتاب کیس وایر کره

موجود
سیم بکسل نتاب چینیسیم بکسل نتاب چینی

موجود

قیمت خرید سیم بکسل نتاب

سیم بکسل های نتاب معمولا دو ساختار یکسان و اغلب دارای بافت از نوع استاندارد هستند. بنابراین قیمت سیم بکسل نتاب البته اگر از نوع کمپکت نباشد و یا دارای لنگ های زاویه دار نباشد بیش از هر چیزی تحت تاثیر سایز، برند و تنسایل مقاومتی بکار رفته در تولید آن می باشد. طبیعتا به سبب تکنولوژی بسیار ویژه بکار رفته در تولید سیم بکسل نتاب کمپکت که در اختیار اندکی از تولید کنندگان این قعه صنعتی قرار دارد قیمت آن نیز بالاتر می رود. برند تولید کننده هم همواره بعنوان معیاری در کیفیت محصول می باشد و سیم بکسل نتاب تولید شده توسط برند های معتبری چون کیس وایر طبیعتا قیمتی بالاتر از سیم بکسل نتاب چینی دارد. تنسایل مقاومتی نه تنها در مورد سیم بکسل نتاب بلکه ئر مورد تمام قطعات فولادی معیاری برای تعیین قیمت محسوب شده و با توجه به اینکه بالا بردن تنسایل مقاومتی نیاز به پروسه دقیق تر و پیچیده تری دارد قیمت سیم بکسل نتاب با تنسایل مقاومتی بسیار بالا مانند 2160 بالاتر از سیم بکسل نتاب با تنسایل های پایین تر می باشد. کیفیت پوشش سطحی اهم از روغن کاری و فرایند آبکاری گالوانیزه نیز در کیفیت و در نتیجه قیمت سیم بکسل نتاب تاثیر به سزایی دارد.

محافظت سطحی سیم بکسل نتاب

سیم بکسل های نتاب مانند دیگر بافت های کاربردی سیم بکسل نیاز به محافظت سطحی دارند. این محافظت یکی در برابر خورنده های محیطی مانند آب و رطوبت و اسید های محیطی الزام می یابد و همچنین در برابر سایش و پارگی در تماس با اجسام تیز. در مورد اول یعنی در محافظت سطحی سیم بکسل نتاب در برابر خورنده های محیطی اغلب یا با آبکاری گالوانیزه سرد سطح مفتول های سیم بکسل را با فلز روی (زینک) که فلزی مقاوم در برابر آب و رطوبت است می پوشانند و یا با روغن اندود کردن سیم بکسل مفتول های آن را آغشته به روغن می کنند تا از تماس مستقیم آب و رطوبت با سیم بکسل نتاب جلوگیری به عمل آورند. در مورد دوم یعنی محافظت استرند های سیم بکسل نتاب در تماس با اجسام تیز در برخی موارد و برخی برند های بسیار پیشرفته از مفتول های کمپکت استفاده می کنند که پروفیل مفتول های آنها دایره ای نبوده و در سطح بیرونی به شکل تخت دیده می شوند.

انعطاف بافت های مختلف سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب اغلب در دو ساختار مختلف یکی 19 استرندی و دیگیری 35 استرندی که برای تاور کرین های بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد تولید می شود. از نظر انعطاف بطور کلی به سبب داشتن بافت بسیار ریز از مفتول هایی نازک سیم بکسل تاور کرین ها دارای انعطاف بالاتری نسبت به سیم بکسل های معمولی با مفتول هایی قطور تر می باشد. اما این انعطاف تنها در برابر خمش می باشد و از آنجایی که نوع بافت سیم بکسل نتاب بگونه ای است تا در برابر پیچش مقاومت کند در برابر تنش پیچشی هیچ انعطافی ندارد. از بین دو بافت یاد شد برای سیم بکسل نتاب در قطر برابر بافت 35 استرندی دارای کاربری محدودتری بوده و اغلب تاور کرین ها از سیم بکسل نتاب بافت 19X7 استفاده می کنند.

کاتالوگ

سیم بکسلهای مخصوص جرثقیل وتاورکرین

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation