سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دارسیم بکسل روکش دار در واقع نوع معمول سیم بکسل فولادی می باشد که بر روی استرند های بیرونی روکشی از جنس PVC قرار دارد. سیم بکسل روکش دار اغلب در سالن های بدنسازی برای اتصال وزنه به دسته های کنترل و کشش استفاده می شود. البته کاربرد سیم بکسل روکش دار محدود به سالن های ورزشی نمی باشد و در اتصالات ترمز ماشین ، موتور و دوچرخه نیز دارای کاربری هایی هستند. بازرگانی پاور بکسل وارد کننده و فروشنده سایز های مختلف سیم بکسل روکش دار در ایران می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دار اغلب دارای مغزی با ساختار 7X7 می باشد که در واقع یک مغزی فولادی 7 مفتوله را تشکیل می دهد که در بیرون توسط 6 استرند که هر یک از آنها نیز دارای 7 مفتول هستند. یکی دیگر از ساختار های سیم بکسل روکش دار سیم بکسل 6X19 با مغزی فولادی می باشد که اغلب در سایز های بزرگتر از 6 میلیمتر در مغزی قرار می گیرد و دارای کاربری بسیار محدودتری نیز نسبت به سیم بکسل روکش دار 7X7 می باشد. روکش pvc سیم بکسل روکش دار در رنگ های مختلفی عرضه می شود که به جز روکش مشکی و سفید دارای روکش های شیشه ای، قرمز، سبز، آبی و زرد نیز می باشد. قابلیت استفاده از سیم بکسل استیل نیز به درخواست مشتریان در مغزی سیم بکسل روکش دار وجود دارد اما بطور عمومی از مغزی فولادی برای این کاربری استفاده عمده تری می شود.

انواع سیم بکسل روکش دار در پاور بکسل

سیم بکسل روکش دار 7x7 سایز 4 به 5سیم بکسل روکش دار 7x7 سایز 4 به 5

موجود
سیم بکسل روکش دار 4 به 6سیم بکسل روکش دار 4 به 6

موجود
سیم بکسل روکش دار باشگاه بدنسازیسیم بکسل روکش دار باشگاه بدنسازی

موجود

سایز های کاربردی سیم بکسل روکش دار

در واقع از آنجایی که پروسه روکش دار کردن سیم بکسل پروسه ساده و سریعی می باشد هر ساختاری از سیم بکسل با هر جنس و گریدی را می توان در مدت زمانی کوتاه روکش دار نمود. اما بطور معمول سایز هایی از سیم بکسل روکش دار هستند که بیشترین میزان کاربری را دارند. این سایز ها اغلب با بکار گیری سیم بکسل فولادی 7 استرندی در مغزی و ایجاد روکش پلاستیکی بر روی سطح سیم بکسل بدست می آیند. اما پر کاربرد ترین سایز های سیم بکسل استیل 2، 3، 4، 5 و 6 میلیمتر می باشند که در این میان سایز های 4 به 5 با مغزی قطر 4 میلیمتر و سایز 5 به 6 با مغزی قطر 5 میلیمتر دارای بیشترین میزان کاربری است. البته در بسیاری از موارد از سیم بکسل روکش دار سایز 4 به 6 نیز استفاده می شود.

محدودیت استفاده از سیم بکسل روکش دار

برخی تصور می کنند افزودن روکش برای سیم بکسل روکش دار به منظور افزایش مقاومت آن در برابر زنگ زدگی صورت می پذیرد و یا به بیان دیگر سیم بکسل روکش دار ضد زنگ می باشد. این تصور یک تصور کاملا اشتباه می باشد چرا که مغزی سیم بکسل روکش دار در واقع از جنس فولادی می باشد که با وجود دارا بودن آبکاری گالوانیزه در معرض زنگ زدگی قرار می گیرد. سیم بکسل روکش دار در بیشتر موارد پس از مدت کوتاهی عملکرد دچار ترک هایی در سطح روکش پلاستیکی شده و بسیاری از موارد نیز دچار پارگی کامل می شود. در این موارد است که در صورت ورود آب و رطوبت به داخل روکش PVC سیم بکسل روکش دار نه تنها در معرض زنگ زدگی قرار می گیرد، بلکه به سبب محبوس شدن آب و رطوبت در داخل روکش و خشک شدن کند آن سرعت زنگ زدگی را تسریع می بخشد.

خواص مکانیکی و شیمیایی سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دار بسته به اینکه از سیم بکسل فولادی و یا سیم بکسل استیل در مغزی خود استفاده کند دارای خواص مکانیکی و البته شیمیایی متفاوتی می باشد. در اغلب موارد در مغزی سیم بکسل روکش دار از سیم بکسل فولادی استفاده می کنند که در سایز های کوچک ساختار 7 مفتول در هر رشته از سیم را دارد. در این موارد خواص مقاومت کششی سیم بکسل روکش دار برابر با مقاومت کششی مغزی فولادی بوده و از نظر شیمیایی نیز به همان اندازه در برابر زنگ زدگی غیر مقاوم می باشد. سیم بکسل روکش دار با وجود استفاده از روکش از جنس PVC که به PVC COATING شهرت دارد در برابر زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد. اما داشتن روکش شاید بیشتر برای حفاظت های سطوح بیرونی در برابر تماس با فلز و زخمی شدن سطحی مد نظر باشد تا محافظت لایه های درونی سیم بکسل روکش دار.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation