قلاب صنعتی

قلاب صنعتیقلاب صنعتی یکی از اصلی ترین اتصالات صنعت لیفتینگ است که در گرفتن و حمل بار و جا به جایی آن مورد استفاده قرار می گیرند.
قلاب های صنعتی از جنس فولاد هستند که پس از شکل گیری آب دیده و سخت می گردند همچنین تناژ آنها بر روی محصول حک می شود.
بیشترین کاربرد قلاب های صنعتی بر روی چرثقیل, بالابر و ادوات لیفیتنگ است, که اکثرا توسط سیم بکسل و زنجیر انجام می شود.
تناژ قلاب ها صنعتی بر حسب باری که بلند می کنند متفاوت هست مانند: قلاب صنعتی.5 تن,قلاب صنعتی 1تن,قلاب صنعتی 2تن, قلاب صنعتی 3تن, قلاب 4تن,...
قلاب صنعتی, انواع قلاب از جمله می توان:قلاب s,قلاب دسته دار, قلاب صنعتی دسته دار با چشمی برای کار با زنجیر, قلاب کلویس, قلاب کلویس قفل شو,قلاب ظامن دار را نام برد.
مشخصات فنی قلاب صنعتی

قلاب صنعتی ابزاری است برای اتصال ایمن بین بار و دستگاه های لیفتیگ که برای بلند کردن و جابجایی بار در حالت ایمن از قلاب صنعتی به عنوان یکی از اتصالات استفاده می شود.
همچنین برای مهار کردن بار از قلاب ها صنعتی استفاده موثری می شود.
قلاب های صنعتی بالابر جرثقیل قطعاتی پیچیده هستند, که آهنگری آنها در حالت قالب بسته است تا ایمنی کار با آنها تضمین شود.
انواع قلاب صنعتی در پاور بکسل

قلاب کارابینقلاب کارابین

موجود
قلاب  ماهیقلاب ماهی

موجود
قلاب بشکه گیرقلاب بشکه گیر

موجود
  Sقلاب لوله گیر Sقلاب لوله گیر

موجود
 S قلّاب پین دار S قلّاب پین دار
3 تن
موجود
هرزگرد یک سر قلاب هرزگرد یک سر قلاب

موجود
هرزگرد دو سر حلقههرزگرد دو سر حلقه

موجود
قلاب دانه گیر شاخ دارقلاب دانه گیر شاخ دار

موجود
قلاب هلی کوپتریقلاب هلی کوپتری

موجود
قلاب دینام مادگیقلاب دینام مادگی

موجود
قلاب دینام نری قلاب دینام نری

موجود
  ضامن دار S قلاب ضامن دار S قلاب

موجود
قلاب سرخامقلاب سرخام

موجود
  گردان S  قلاب گردان S قلاب

موجود
قلاب دانه گیرقلاب دانه گیر

موجود
 سوئدی گردان  S قلاب سوئدی گردان S قلاب

موجود

انواع قلاب بالابر و قلاب جرثقیل سقفی


آیا در حال برنامه ریزی پروژه بعدی بلند کردن سر بار هستید و باید نوع تسمه حمل بار, تجهیزات مهم از جمله بهترین نوع قلّاب مورد استفاده خود را مشخص کنید؟

در حالی که خیلی مهم است, انتخاب نوع مناسب سخت افزار لیفتینگ که به آن قلّاب متصل می شود و نیز به همان اندازه انتخاب مناسب قلّاب بالابر یا قلّاب جرثقیل سقفی قابل استفاده توسط تعدادی از عوامل مختلف تعیین کننده و مهم است.
در این مقاله انواع مختلف قلّاب زنجیر و قلّاب سیم بکسل مورد بحث قرار خواهیم داد>از جمله قالب S چشمی, قلّاب S پین دار, قلّاب ریخته گری, قلّاب دانه گیر, قلّاب گردان(چرخشی), قلّاب ضامن دار, قلّاب ماهی, قلّاب بشکه گیر,...

برای اینکه بفهمید بهترین نوع قلاب برای کار شما چه نوع قلابی است باید به موارد زیر توجه کنید.

1-وزن کل بار
2-نوع بار یا ماده ایی که قرار است بلند کنید
3-نوع زنجیر و یا سیم بکسل مورد استفاده
4-نوع بندیل مورد استفاده(نحوه بسته بندی بار)
5-اتصال به بار: آیا از زنجیر, سیم بکسل استفاده می کنید یا بار دارای نقاط مهندسی شده است؟
6-تعداد نقاط بلند کردن و فاصله کلی بین نقاط بالابر
7-زاویه زنجیر یا سیم بکسل


هدف ما در پاوربکسل کمک به شما در انتخاب قلاب بالابر مناسب برای نیازهای آتی بلند کردن و جا به جایی بار, در همه سبک های تسمه های حمل بار,
سخت افزار لیفت, سیم بکسل و زنجیر چرثقیل ها و قلاب های بالابر جرثقیل است

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب بین سیم بکسل, زنجیر فولادی و تسمه های حمل بار برای کاربرد لیفتینگ هستید پاور بکسل در این توضیحات نحوه انتخاب بهترین قلاب بالابر جرثقیل را به شما ارائه خواهد داد.
دو روش اصلی برای اتصال قلاب بالابر جرثقیل و زنجیر فولادی وجود دارد. شما می توانید از یک قلاب چشمی دار استفاده کنید و یا از یک قلاب پین خور ثابت, همچنین قلاب هایی به نام چرخشی یا قلاب گردان وجود دارند که در قسمت بالای خود دارای بلبرینگ یا بوش هستند که به آنها این اجازه را می دهد که آزادانه چرخش 360 درجه ایی داشته باشند.


قلاب های چشمیقلاب چشمی یک سوراخ به شکل چشم در بالای آن وجود دارد,به این صورت که زنجیر یا سیم بکسل به صورت دائم به آن متصل می شود, قلاب S چشمی دار از نظر حرکت و ارگونومی برای قرار دادن قلاب و اتصال آن به بار بسیار کارکرد مناسبی دارد و به صورت دائمی قابل استفاده است. نکته مهمی که باید به آن توجه شود در حین استفاده از قلاب بالابر اگر دچار کشیدگی, ترک خوردگی یا خم شدگی داشته باشد حتما برای تعویض قلاب اقدام فرمایید.قلاب گردان بالابر چرثقیل


دو نوع قلاب گردان داریم نوع اول قلاب گردان موقعیت یاب و نوع دوم قلاب گردان بلبرینگ دار, که بیشترین کاربرد آن در بلند کردن بار در هوا است.


1- قلاب گردان موقعیت یابی - این نوع قلاب می چرخد ​​تا به ریگر اجازه دهد قلاب را در حین اتصال به بار به درستی تراز کند. این نوع قلاب برای چرخش در هنگام بار گذاری طراحی نشده است و فقط زمانی استفاده می شود که نیاز دارید قلاب را روی نقطه انتخاب قرار دهید.

2- قلاب گردان با بلبرینگ - این نوع قلاب چرخشی دارای یک یاتاقان است که به قلاب اجازه می دهد تا تحت بار آزادانه بچرخد. اتصالات بالایی می‌ چرخانند و می‌ چرخانند تا بار بچرخد تا از پیچ خوردگی قطعات جلوگیری شود.قلاب های ضامن دارهنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از چفت قلاب یا عدم استفاده از آن ، باید به کاربرد خاص بالابر توجه دقیقی داشت. استفاده از چفت روی قلاب موضوعی است که دائماً در صنایع بالابر و جرثقیل مورد بحث است. در حالی که برخی افراد استدلال می کنند که چفت قلاب همیشه مورد نیاز است و همیشه باید از آن استفاده کرد، برخی دیگر استدلال می کنند که چفت ها لازم نیست.

متأسفانه، توضیحات یا تفسیرهای محدودی در مورد اینکه چه زمانی باید از چفت روی قلاب استفاده شود، وجود دارد. بدون قوانین روشن در سراسر صنعت در مورد اینکه آیا قفل قلاب برای قلاب جرثقیل یا قلاب زنجیر مورد نیاز است، تصمیم گیری در نهایت به مالک یا کاربر نهایی واگذار می شود.
قلاب های هلکوپتریقلاب هلکوپتری قفل شو، قلابی است که دارای یک چفت است که جزء قوی تر و مهندسی شده قلاب است. مزیت قلاب بست مثبت این است که شکستن قلاب روی این قلاب ها تقریبا غیرممکن است و پس از بسته شدن، تا زمانی که بار از قلاب رها نشود، نمی تواند دوباره باز شود.

این نوع قلاب‌ ها در مورد قلاب‌ های زنجیره‌ ای نزدیک به استاندارد هستند، زیرا مستحکم‌ تر هستند و می‌ توانند محیط‌ های سنگین‌ تر و آسانسور هایی را که در آن زنجیر وسیله مرجح قلاب است، اداره کند.

قلاب S لوله گیرقلاب‌ های لوله گیر، که به‌عنوان «قلاب‌ های پهن» یا «قلاب‌ های تکان دادن» نیز شناخته می‌ شوند، برای مرتب کردن یا چیدمان محصولاتی مانند صفحه تخت، لوله‌ها یا سایر اشیاء لوله‌شکل استفاده می‌شوند. آنها در مجموعه‌ های قلاب چند پا برای کاربردهایی استفاده می‌شوند که در آن شی یا آیتم تا عمق کامل گلوی قلاب درگیر می‌شود.

قلاب های مرتب سازی باید در زاویه 30 تا 45 درجه برای درگیری کامل استفاده شوند - اگر بار به طور کامل با دهانه گلو درگیر نشود، کاهش قابل توجهی در حد بار کاری قلاب ممکن است رخ دهد.

قلاب های مرتب سازی یکی از معدود انواع قلاب هایی هستند که برای استفاده از چفت طراحی نشده اند. استفاده از چفت استفاده عملی از قلاب را در هنگام بلند کردن صفحات و بارهای استوانه ای که در آن درگیری کامل قلاب مورد نیاز است، محدود می کند.

قلاب مرتب سازی با قلاب پلیکان یکسان نیست. بسیاری از مشتریان به اشتباه از قلاب مرتب سازی به عنوان "قلاب پلیکان" یاد می کنند. با این حال، قلاب پلیکان در کاربردهای دریایی استفاده می شود و برای انجام بالابرهای هوایی رتبه بندی نمی شود.
قلاب ماهی (قلاب ریخته گری)


قلاب های ماهی ( ریخته گری ) معمولاً در زنجیره های زنجیری استفاده می شوند و با گلوی عمیق گسترده ای طراحی می شوند تا قلاب ها و دسته ها را بر روی قالب ها یا ریخته گری برای کار ریخته گری قرار دهند.

قلاب‌ های ریخته‌ گری معمولاً برای استفاده بدون قفل طراحی می‌ شوند، زیرا اغلب در کاربردهایی با حرارت بالا استفاده می‌ شوند که در آن خطر آشکاری وجود دارد که انسان برای اتصال یا برداشتن بار از قلاب به سمت بالا دراز کند.

با توجه به محیطی که در آن استفاده می شود، قلاب های ریخته گری اغلب در کاربردهایی که بار گذاری نوک ضروری است استفاده می شود. کاربر باید توجه داشته باشد که محدودیت بار کاری در حین بار گذاری نوک کاهش می یابد و همیشه باید اطمینان حاصل کند که بار به درستی در قلاب نگه داشته می شود. همیشه به دستورالعمل های خاص سازنده برای کاهش ( تناژ ) WLL مراجعه کنید.
لطفا برای آشنایی بیشتر با ایمنی قلاب های بالابر چرثقیل (HOOKS) مقاله لینکی در همین صفحه را مطالعه فرمایید.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2022 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation