سیم بکسل

پاور بکسل وارد کننده انواع سیم بکسل مورد استفاده صنایع آسانسوری، ساختمانی، نفت و پتروشیمی، سیم بکسل صنایع سنگ بری، مرغداری، حمل و نقلدر ایران می باشد. مشاوره خرید و استعلام قیمت انواع سیم بکسل, سیم بکسل ها با برند های مختلف از نوع مغز فولادی و مغز کنفی، واردات و عرضه سیم بکسل استنلس استیل در گرید های مختلف. پاور بکسل وارد کننده سیم بکسل های فولادی در گرید های مختلف از تنسایل 1560 الی 2190 مگاپاسکال و سیم بکسل استیل گرید های A2 , A4 می باشد.
اتصالات سیم بکسل اتصالات سیم بکسل دارای دسته بندی های مختلف از انواع سایز، متریال و برند می باشد که برای اتصال سیم بکسل به بار جهت لیفتینگ، اتصالات سیم بکسل بر روی پل های معلق، اتصالات جرثقیل سقفی سیم بکسلی مورد استفاده قرار می گیرند اغلب اتصالات سیم بکسل با اتصالات زنجیر مشترک بوده و در تولید آنها از گرید های مختلف و معمولا بسیار بالای فولادی و بر حسب نیاز گاهی از گرید های استیل استفاده شده است اتصالات سیم بکسل اغلب شامل انواع قلاب، انواع شگل یو و شگل نعلی شکل، انواع مهارکش ها، بست سیم بکسل، انواع گوشواره و بوش های پرس، حلقه فولادی و لینک اتصال می باشد پاور بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سایز ها و گرید .های اتصالات سیم بکسل در ایران می باشد گرید های فولادی بسیار بالا تا گرید 2160 و گرید .های استیل متفاوت برای اتصالات سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم بکسل آسانسوری
سیم بکسل آسانسوری
سیم بکسل نتاب
سیم بکسل نتاب
سیم بکسل جرثقیل
سیم بکسل جرثقیل
سیم بکسل حفاری
سیم بکسل حفاری
سیم بکسل استیل
سیم بکسل استیل
سیم مهاری
سیم مهاری
اسلینگ سیم بکسل
اسلینگ سیم بکسل
سیم بکسل مرغداری
سیم بکسل مرغداری
سیم بکسل گالوانیزه گرم
سیم بکسل گالوانیزه گرم
سیم بکسل کلایمر
سیم بکسل کلایمر
سیم بکسل روکش دار
سیم بکسل روکش دار
خدمات سیم بکسل
خدمات سیم بکسل
سیم بکسل نازک
سیم بکسل نازک
سیم بکسل خودرو
سیم بکسل خودرو
 سیم بکسل بالابر ساختمانی
سیم بکسل بالابر ساختمانی

نقش سیم بکسل در دریا


سیم بکسل نقش مهمی در اعماق دریاها دارد
از آنجایی که شرایط کار واندازه کشتی بسیار متفاوت می تواند باشد انتخاب یک سیم بکسل مناسب برای تضمین ایمنی کار بسیار حیاتی می باشد
همین طور برای نگهداری سیم بکسل در چنین شرایط سختی استفاده از روغن
.های مخصوص و روان کننده ها الزامی است


سیم بکسل چیست؟


سیم بکسل یا همان طناب فولادی, کمک بزرگی به صنعت کرده است. با پیشرفت علم, استفاده از آن گسترش پیدا کرده است. امروز شرکت های مختلفی سیم بکسل را در انواع مختلف با کاربرد های متفاوت تولید می کنند.

تاریخچه سیم بکسل
در سال های 1831 تا 1834 یک مهندس معدن در آلمان, ژلیوس آلبرت اولین سیم بکسل را اختراع کرد. آلبرت مدیر معدن نقره در آلمان بود. رطوبت بالای معدن و اصطکاک طناب با دیوارهای سنگی, باعث شده بود تا زنجیر و الیاف گیاهی که در قرقره های کشش و بالابر استفاده می شد, طول عمر مصرفی کوتاهی داشته باشند. آلبرت به طور دستی, سه رشته مفتول نازک فلزی را به دور هسته مرکزی فلزی تاباند. وی با استفاده از تکنیک ریسندگی, طناب های فلزی باریکی را شکل داد. سپس سه رشته از طناب را با یک رشته سیم باریک فلزی به هم وصل کرد تا سیم ضخیمی به وجود بیاید. بدین صورت سیم بکسل وارد عرصه صنعت های مختلف شد.

طناب فولادی نام دیگر سیم بکسل است. سیم بکسل از سه جز اصلی تشکیل یافته است, سه جز اصلی عبارتند از مغزی, لایه سیم و سیم .
لایه سیم یا همان رشته سیم از تابیده شدن چند سیم ایجاد می شود, با تابیده شدن سیم به دور مغزی, سیم بکسل ایجاد می شود. جنس سیم های به کار رفته در سیم بکسل, بر مبنای نوع کاربرد و شرایط محیط, از جنس استیل و فولاد است.


کاربرد سیم بکسل در صنایع


معمولا از سیم بکسل در زمینه هایی که نیاز به لیفتینگ و جابجایی بار یا اجسام باشد, استفاده می شود. برای هر یک از کاربرد های سیم بکسل در صنایع, انواع سیم بکسل یا ویژگی های ساختاری متنوع وجود دارد. وظیفه مهار, کنترل و نگهداری بر عهده سیم بکسل است.
کاربرد سیم بکسل در صنایع بزرگ مانند جرثقیل, صنایع حفاری, صنایع نفتی, ساخت و ساز و ....را می توان نام برد از این رو سیم بکسل مخصوص آنها تولید می گردد, بر فرض مثال سیم بکسل فولادی, سیم بکسل جرثقیل, سیم بکسل حفاری, سیم بکسل مرغداری, سیم بکسل آسانسور و .... حتی سیم بکسل نازک مخصوص ترمز دوچرخه ها. بنابرین از سیم بکسل در کشتی رانی, سد سازی, صنعت برق, بنادر, پتروشیمی و نفت, حمل و نقل , جرثقیل و آسانسور و شرکت های حفاری بکار گرفته می شود.


انواع سیم بکسل

سیم بکسل ها در انواع مختلفی که شامل جنس رشته سیم ها و ساختار آنها است به بازار عرضه می شوند. که بر حسب کار و محیط آن مورد استفاده قرار می گیرند.
سیم بکسل ها در دو دسته اصلی عرضه می گردند:

سیم بکسل نتاب و سیم بکسل بتاب

به طور مثال سیم بکسل نمره 12 تا نمره 28 نتاب بیشتر برای کارهای لیفتینگ در انواع جرثقیل دستی, جرثقیل برقی, تاورکرین و بالابر مورد استفاده قرار می گیرد. سیم بکسل نتاب با ویژگی خاص تاب نخوردن بهترین گزینه برای استفاده در بالابر است, ساختار هایی مانند هفت لا کنفی, سیم بکسل نتاب 7*19 و سیم بکسل نمره 8, سیم بکسل نمره 10 از این جمله هستند.

سیم بکسل مغز کنفی

یکی از پر کاربرد ترین سیم بکسل ها در صنعت آسانسور هست. به طور مثال سیم بکسل مغز کنفی بتاب 19*8 عموما در آسانسور هایی که دارای موتور گیربکس هستند, مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم بکسل مغز فولادی

همچنین سیم بکسل مغز فولادی 19*8 در صنعت آسانسور بیشتر در موتور های گیرلس مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر سیم بکسل های مورد استفاده در
این نوع موتور های آسانسور می توان PAWO F7 و PAWO F3 را نیز نام برد.

سیم بکسل های مغز فولادی با ساختار 24*6, 37*6, 19*6 ساختار هایی هستند که بیشترین کاربرد را در جرثقیل های سقفی و دروازه ایی دارند.

سیم بکسل مهاری

سیم بکسل های مهاری اکثرا در ساختارهای 7*1, 19*6, 19*1 مورد استفاده قرار می گیرند, سیم بکسل مهاری از جنس تمام فولاد است. علاوه بر استفاده در مهار بار در ساخت پل های معلق نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل با روکش گالوانیزه گرم و استنلس استیل مقاومت زیادی در برابر زنگ زدگی, خوردگی و اسید آب دریاها است از این رو در مناطق ساحلی با رطوبت زیاد و یا دریا ها همچنین بنادر و کشتی ها کارایی مضاعفی دارد.
از سیم بکسل استنلس استیل گرید 316 و 304 در فاضلاب ها و مواد رادیواکتیو همچنین موارد نظامی کاریرد دارد.

سیم بکسل کلایمر

سیم بکسل کلایمر برای دستگاه های نفر بر سیم بکسلی استفاده می شود, از ساختار هایی که بیشترین استفاده از آنها در این زمینه می شود می توان سیم بکسل کلایمر 31*4, 8/3, 8/6 را نام برد.

فروش انواع سیم بکسل


پیشرفت روز افزون صنعت ساخت سیم بکسل, باعث گردیده تنوع انواع سیم بکسل ها به نحوه چشم گیری افزایش یابد, به طوری که برای انجام هر کاری در هر محیطی, سیم بکسل مخصوص آن کار مختص محیط کارگاه یا محل مورد استفاده سیم بکسل تولید شده است و در بازار های جهانی عرضه می گردد. سیم بکسل های داری انواع گوناگون در قطر های مختلف هستند, همچنین جنس و آلیاژ به کار رفته در ساخت سیم بکسل ها متفاوت بوده و مهم ترین تنوع در ساخت انواع سیم بکسل ها ساختار آنها است.
قیمت فروش انواع سیم بکسل به قطر آن, مواد مورد استفاده شده در آلیاژ آن همچنین ساختار سیم بکسل بستگی دارد.
انواع سیم بکسل ها در صنعت های مختلف به کار برده می شوند, مانند سیم بکسل حفاری برای صنعت نفت و پتروشیمی, سیم بکسل چرثقیل برای چرثقیل, بالابر و ادوات لیفتینگ, سیم بکسل استیل و سیم بکسل گالوانیزه که بیشترین کاربرد شان در مکانهای با رطوبت بالا مانند بنادر, چاه های آب همچنین فظلاب ها است و سیم بکسل کلایمر که برای جابجایی نفرات مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت بازرگانی پاور بکسل وارد کننده انواع سیم بکسل در هر سایزیی و هر نوع ساختاری است, به دلیل نوسانات قیمت های انواع سیم بکسل شما عزیزان برای اطلاع از قیمت فروش انواع سیم بکسل می توانید هم اکنون با کارشناسان شرکت بازرگانی پاور بکسل تماس حاصل فرماید.

مزایا و معایب مگنت صنعتی(مگنت لیفت)
مهمترین مزیت مگنت صنعتی لیفت اجسام در حال حرکت است. لذا اتصال آن به جسم مورد نظر بسیار آسانتر از جرثقیل هست و برای اتصال نیز زمان کمتری نیاز دارد. همچنین حمل اجسام با وزن چند تن تا چندین برابر وزن خود دستگاه نیز از مزایای کاربردی مگنت ها است.
اما این مگنت ها تنها قادر به حمل فلزات هستند که توسط نیروی مغناطیسی جذب می شوند و دیگر اجسام را نمی توانند حمل کنند. که این مورد از معایب آهنها به حساب می آید.


TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation