سیم بکسل نازک

سیم بکسل نازک


سیم بکسل نازک, بر اساس کاربرد و مشخصات فیزیکی و همچنین شیمایی به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شود. این گروه بندی توسط سازندگان تنظیم شده و در جداولی ارائه می گردد تا محصولات برای اهداف و کاربرد های مناسب و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند. سیم بکسل های نازک عمدتا در صنایع کوچکتری به کار گرفته می شوند.


مشخصات فنی سیم بکسل نازک


مقاومت در برابر کشش خاصیت اصلی سیم بکسل است. قطر و ضخامت متفاوت در سیم بکسل ها, تعیین کننده همین مقاومت کششی است و هر سیم بکسل بر اساس مشخصات خاص خود, مقاومت کششی مشخصی دارد. سیم بکسل های نازک دارای قابلیت انعطاف پذیری بالا و مقاومت کششی مطلوبی دارد و همین خاصیت سیم بکسل نازک, سبب می شود که در بسیاری از موارد و در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد.
از انواع سیم بکسل نازک پر مصرف 7*7 است که یکی از پر کاربرد ترین سیم بکسل های نازک در نوع خود هست. این نوع سیم, دارای یک رشته مغز فولادی است و جنس گالوانیزه سیم بکسل, سبب می شود عمر آن افزایش یابد و در زمان طولانی تر فرسوده گردد. این سیم بکسل دارای تعداد 49 مفتول است. با توجه به این که این سیم بکسل نازک, مقاوم و قوی تر از سیم بکسل های ترمزی هست.سیم بکسل نازک و انواع آن

انواع سیم بکسل نازک در پاور بکسل

سیم بکسل نمره 2سیم بکسل نمره 2

موجود
سیم بکسل نمره 1سیم بکسل نمره 1

موجود
سیم بکسل نمره1.5 سیم بکسل نمره1.5

موجود
سیم بکسل نمره 2.5سیم بکسل نمره 2.5

موجود
سیم بکسل نمره 3سیم بکسل نمره 3

موجود
سیم بکسل نمره 3.5سیم بکسل نمره 3.5

موجود
سیم بکسل نمره 4.5سیم بکسل نمره 4.5

موجود
سیم بکسل نمره 5سیم بکسل نمره 5

موجود

فروش و قیمت سیم بکسل نازک


فروش و قیمت سیم بکسل نازک بستگی به قطر سیم همچنین نوع, جنس و ضخامت پوشش آن دارد. قطر سیم بکسل نازک از 1 میلیمتر تا 8 میلیمتر متغیر است و جنس پوشش آن گاوانیزه یا پلاستیکی است. با توجه به ثابت نبودن قیمت فروش سیم بکسل های نازک شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت روز با کارشناسان ما در شرکت بازرگانی پاور بکسل تماس حاصل فرمایید.

کاربرد های سیم بکسل نازک در صنایع


عمدتا سیم بکسل نازک در صنایع زیر به کار گرفته می شود

1-سیم بکسل نازک جهت شیشه بالابر خودرو
2-سیم بکسل نازک برای سیم کلاچ خودرو و همچنین سیم ترمز دوچرخه یا موتورسیکلت ها
3-سیم بکسل نازک مخصوص تجهیزات رشته بدنسازی
4-سیم بکسل نازک مخصوص مرغداری ها و کشتارگاهای صنعتی

انواع سیم بکسل نازک


گاهی اوقات به سیم بکسل نازک روکش دار, به اشتباه ضد زنگ زدگی گفته می شوند. معمولا این سیم بکسل ها در سایز های ریز تر و با مغزی در ساختار 7*7 و از جنس فولادی با روکش پلاستیکی پی وی سی تولید می شوند. باشگاه های ورزشی و بدن سازی بیشتر سهم استفاده از این سیم بکسل های نازک روکش دار دارا هستند, که برای حرکت بر روی قرقره ها و اتصال وزنه ها به اهرم فشاری کاربرد دارند.
توجه به این نکته ضروری است که وجود روکش در این سیم بکسل ها, برای بالا بردن قابلیت فیزیکی جهت مقابله با زنگ زدگی و رطوبت نیست, بلکه به منظور افزایش مقاومت سایشی و همچنین حذف تماس مستقیم لایه ها با سطح های مختلف است.
بنابراین سیم بکسل نازک روکش دار ضد زنگ نیست و در اثر کوچکترین سوراخ یا پارگی روکش و در تماس قرار گرفتن با رطوبت و یا ورود قطره ی آب به داخل روکش, سریع تر دچار زنگ زدگی می شود. سیم بکسل نمره 4 به 5 کاربرد گسترده ای دارد, در اینجا سیم بکسل نمره 4 به 5 به این معنی که قطر سیم بکسل 4 میلیمتر و روکش پی وی سی به ضخامت 0.5 میلیمتر است و روکش پی وی سی در سطح خارجی سیم بکسل سبب افزایش یک میلیمتری قطر خارجی سیم بکسل می شود.
سیم بکسل نازک با ساختار 7*7 معمولا برای سایز سیم بکسل نمره 3 تا نمره 7 میلیمتر, به کار می رود.
همچنین سیم بکسل نازک 12*6 نیز برای سایز سیم بکلسل نمره 8 تا سیم بکسل نمره 12 میلیمتری, به کار برده می شود و به آن در اصطلاح سیم بکسل هفت لا نیز گفته می شود.

TEL : 021-55414945 | 55787225
Fax : 021-55414946
Email: power_boksel [at] yahoo [dot] com
Web: www.powerboksel.ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Power Boxel Corporation